Montáž

constructions.jpg

Společnost RAWLPLUG® je ve stavebním průmyslu již téměř sto let známá vysokou kvalitou svých výrobků a technickou odborností. Naše vysoce účinné kotvy byly použity při mnoha prestižních projektech, kde byla vyžadována maximální bezpečnost. 

Naši technici každodenně úzce spolupracují s konstruktéry tak, aby byla zvolena ta nejvhodnější řešení ukotvení a aby vývoj budoucích výrobků odrážel trendy, jež v odvětví panují.

Našim záměrem je dodávat nákladově efektivní výrobky té nejvyšší kvality. Kdekoli na světě naše výrobky zakoupíte, dostane se Vám stejné kvality. Inženýři tak své propočty mohou provádět s jistotou.

Ať už jste projektant, zhotovitel, distributor či uživatel, můžete se na společnost Rawlplug zdarma obrátit o odbornou radu a také o zkoušku na díle, produktové školení a technické semináře.

Naše specializované vysoce účinné kotvy

Naše specializované vysoce účinné kotvy

Nabízíme velké množství řešení ukotvení.

Naše vývojová oddělení v Glasgow a v Polsku usilovně pracují na tom, abychom byli schopni za všech okolností přijít s vhodným řešením.

 

S posledním vývojem Rawlplug ® R-CFS (směšovací tryska), R-RER-W (rychle tvrdnoucí pryskyřice v kartuši) a populárních ampulí je společnost schopna nabídnout všechny výrobky, které jsou v současné době na trhu dostupné.

Nové, ekologicky nezávadné R-CFS představuje CSF+ bezkartušový systém, v němž je pryskyřice obsažena v pouzdru z fólie. K dostání jsou tři typy pryskyřice včetně vinyl esteru, bez styrenu a polyesteru bez styrenu v závislosti na zatížení a konstrukčních požadavcích.  Skutečnost, že náplň není obsažena v plastové kartuši a vzniklý odpad po vyčerpání je minimální, činí z toho systému ten nejhospodárnější, jaký může být. Pro pohodlné a jednoduché užívání je dostupná nová, vylepšená pistole.

Poslední vývoj rovněž řeší velmi aktuální téma - pryskyřice pro nízké teploty. Současný Rawlplug ® R-KER REBAR vinyl ester bez styrenu se zásobníkem na 380ml účinkuje do -5°C. Ze zkušenosti však víme, že teploty v zimě klesají hodně pod tuto hranici. Společnost Rawlplug proto přišla s chemickou kotvou jménem R-KER-W. Tuto chemickou kotvu lze používat až do -20°C, a to se zkrácenou dobou vytvrzení.

 

R-KER REBAR a R-KER-W jsou vysoce výkonné pryskyřice umožňující betonu maximální zatížení s použitím závrtných svorníků nebo armovacích drátů. Pro zvětšení nosnosti, lze využít větší hloubku, čerpání je jednodušší díky konzistenci pryskyřice.

 

Oběma zmíněným výrobkům bylo přiznáno Evropské technické schválení (ETA), které je dalším důkazem kvality a výkonu výrobků společnosti Rawlplug.

Mezi nejsložitější řešení ukotvení patří mosty, nadchody a duté konstrukce. Společnost Rawlplug má na tyto výzvy dvě odpovědi -první je produkt R-KEM II BETON s 300ml kartuší, jemuž bylo před nedávnem přiznáno Evropské technické schválení (ETA), a druhým je Polyesterová pryskyřice R-KF2 s 380ml zásobníkem.

Produkt R-KEM+ je pro Vaše pohodlí dodáván se standardní pistolí, obě tyto pryskyřice Vám díky své univerzálnosti a víceúčelovosti pomohou překonat veškeré výzvy. Pro duté stavby je k dispozici široká škála příslušenství, včetně plastových a drátěných vložek.

A konečně R-CAS-V Ampule, která byla původně chemickou kotvou skládající se ze skleněné kapsle, pryskyřice, křemenného agregátu a tvrdidla. Kapsli umístíme do otvoru (jen pro pevné konstrukce), závrtný svorník připojíme na vrtačku a svorníkem došroubujeme ampuli až na konec otvoru, veškerý obsah ampule se tímto promíchá. Tento systém je vysoce výkonný, s rychlou dobou vytvrzení a bez jakéhokoli odpadového materiálu či znečištění.

Kapsle R-HAC-V STUDS Hammer je vhodná a jednoduchá pro užití s armovacími pruty. Jednoduše vyvrtejte požadovaný otvor, vložte do něj kapsli a armovací prut do ní zatlučte kladivem, v případě použití většího počtu kapslí je potřeba použit vrtačku s příklepem.

Poté bychom měli zvážit další možnosti kotvení- včetně vysoce účinné kotvy SafetyPlus, R-XPT  průchozích šroubů, slavného a originálního Rawl šroubu (nyní s možností 1 Evropského technického schválení), univerzálního kotvícího pouzdra Rawlok a 2 typů zatloukacích kotev, které obě obdržely Evropské technické schválení zejména pro mechanické a elektrické služby.

Skrýt
Pozadí

Společnost Rawlplug byla založena ve Velké Británii před více než 94 lety a pochopitelně zůstává nejznámější značkou v oblasti stavitelství, obchodu a hobby potřeb.

Co se týče mechanických a lepených kotev, žádná společnost neudělala pro propagaci těchto výrobků po světě více, než udělal Rawlplug.

Růst a vývoj zejména u pryskyřicových technologií byl ohromující.

Řada Rawl se v posledních letech významně rozrostla a nyní zahrnuje tři metody dodání pryskyřice – Cartridge a.

Zamyslete se nad rozsahem struktur, se kterými musejí inženýři a dodavatelé pracovat a do kterých musejí upevňovat – nové a staré, s malou a velkou silou, pevné a duté, visuté a horizontální, hluboké a mělké kotvení, suché, suché a vlhké nebo saturované substráty apod.

My můžeme nabídnout kompletní řadu schválených kotev pro střešní izolace, což doplňuje naše existující výrobky.

Všechny tyto výrobky jsou opatřeny příslušnými povoleními, daty ze zkoušek a poskytují je zkušení inženýři, kteří mohou nabídnout i testy přímo na místě a řešení pro veškerá použití.

K dispozici je i nová technická příručka a CD pro pokrytí kompletní řady kotvících výrobků a to včetně nedávno uvedeného nylonového víceúčelového kolíku Rawlplug a.

Nedávný vývoj výrobků – Rawlplug brzy uvede dva nové, přičemž oba budou mít ETA Option 1 pro praskající beton. Jedná se o poslední z dlouhé řady inovativních produktů od nejstarší společnosti v tomto oboru.

Pro veškeré podrobnosti o nich, a také veškerých dostupných výrobcích, se podívejte do kopie Technické příručky Rawlplug z roku 2013.

Sledujte uvedení zásadních, nových a vysoce kvalitních kotev do betonu v druhé polovině roku 2013.

Skrýt
Cele Neprelozene

CFA_2.jpg

Rawlplug is a proud member of the Stavební kotevní asociace (CFA) which represents major fixings suppliers within theUK.

All CFA full members are committed to providing technically proven products manufactured to recognised Quality Assurance procedures and backed up with comprehensive technical support services including performance data, anchor selection software, application advice, on site testing and training in the correct use of our products.

The CFA is directly involved in the development of European and British Standards, contributing to the development of European Guidelines for Technical Approval of anchors. The CFA also ensures best fixings practice by publishing a series of free Guidance Notes, downloadable from the website which also provides articles, news and technical advice.

http://www.the-cfa.co.uk/

Skrýt

facet.png Technická podpora pro stavitelský sektor:

Řešení pro všechny struktury a zátěže
Zdarma technická podpora pro všechny zákazníky ve stavitelském sektoru
Aktivní experti, které lze kontaktovat telefonem, emailem nebo na webu
Techničtí manažeři, kteří dorazí na místo
Inženýři poskytující nejlepší a nejvíce ekonomická řešení pro jakékoli projekty

Pro technickou radu nebo podrobnosti o naší rozsáhlé řadě výrobků, prosíme, kontaktujte Servis technického poradenství Rawlplug. Vaše problémy bezodkladně vyřešíme.

info@rawlplug.cz

 

Kontaktní formulář